Vydařená demonstrace 20.5.2013

16.05.2013 22:12

Demonstrace pořádaná Spolkem občanských sdružení Prahy 13 pod ruinami ( doufejme dočasnými ) Obchodního centra Lužiny se vydařila. Občané se s námi sešli, protože věřili, že radnice neodolá našemu pozvání a přijde vysvětlit proč například prodejna Billa, která měla fungovat průběžně, nebude otevřena ani ve druhém náhradním termínu. Proč nebyly při bouracích pracech instalovány protiprachové zábrany, a jakým způsobem byl likvidován asbest. Inu nedočkali jsme se. Ačkoli jednu chvíli to vypadalo nadějně. Zdáli od východní strany jsme zaslechli bučení a dusot kopyt.  Hluk se stále přibližoval takže přehlušil nejenom naše projevy, ale i letadla na nedaleké runwayi.  Když se však oblak prachu nad hřmícím stádem rozptýlil, zlistili jsme se zklamáním, že to není početná delegace radnice, nýbrž nic netušící mlékař, který se nám dokonce omluvil. Omluvu jsme přijali, ale museli jsme jej upozornit, že takovýmto způsobem by neměl vážené pány radní karikovat.

Kromě projevů a diskusí na téma výstavby domova seniorů, řešení dopravních témat a dalších chronických nemocí Prahy 13, fungovala po celou dobu demonstrace výjezdní kancelář Stavebního úřadu Prahy 13. Obětaví pracovníci zde na místě vydali developerům 382 územních rozhodnutí, a 523 stavebních rozhodnutí. Mohlo jich být mnohem více, ale snad zapracovala tradiční nedůvěra developrů ke Stavebnímu úřadu, nebo byla malá propagace. Je to škoda a námět k nápravě. Stavební úřad slíbil, že brzy uspořádá podobnou akci "S razítkem za developrem".    

Podrobnosti a nejenom o demonstraci zde: Spolek13-novinky

Leták s pozváním: Pozvánka

Podporujeme SNOP 13 - Sdružení nezávislých občanů Prahy 13, které bude kandidovat v komunálních volbách v roce 2014 do zastupitelstva městské části Praha 13       www.snop13.cz
Sledujte prosím Vaši úřední desku:            Územní řízení na Praze 13

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!