Experiment, který si úředníci mohli odpustit

21.04.2010 03:55

 Úředníci Odboru životního prostředí naší radnice se shlédli v literárních předlohách představovaných dvěma strýci báječně vystiženými pány spisovateli Jerome Klapka Jeromem a Zdeňkem Jirotkou. Rozdíl je v tom, že oni směšní strýcové byli literární fikcí, kdežto úředníci provádějí své diletantské pokusy na našem životním prostředí.

Jednou nechají pokácet vzrostlé, mladé a zdravé stromy, jindy zase  nezištně poradí developerovi jak se vyhnout řízení o kácení stromů, naposledy vypustili s příchodem jara rybníčky v Panské zahradě.            

Co se vlastně stalo? Koncem března nechali úředníci vypustit dva rybníčky v lokalitě Panská zahrada, údajně za účelem letního čistění. Na upozornění občanů na místo zavítala komise České inspekce životního prostředí. Ta pak pod pohrůžkou mastné pokuty, nařídila úředníkům rybníčky opět napustit. Což se stalo, a nyní se rybníčky zase lesknou ve své smrduté kráse.           

Zdánlivě dobrý konec. Letošní hnízdění už je ovšem ztracené. Úředníci přispěchali s vysvětlením, že byli zaskočeni brzkým příchodem letošního jara. Co pak asi úředníci po zimě očekávali? Ještě jednu vadu na kráse případ má. Pokud by opravdu byla udělena pokuta, nezaplatili by ji úředníci, nýbrž opět my, těžce zkoušení občané.

Závěr České inspekce životního prostředí zde:   ČIŽP.pdf (272,8 kB)      Další informace:   Na zelených stránkách

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!