Kácení Bellušova

25.05.2014 02:53

Obyvatelům jižní části Bellušovy ulice se v den eurovoleb dostalo poučení jakou že to demokracii vlastně máme. V sobotu 24.5.2014 vjel buldozer do zeleného pásu mezi Bellušovou ulicí a  rychlostní komunikací Jeremiášova a začal tam planýrovat vzrostlou zeleň, zaječí pelíšky a bažantí hnízda. Zděšenými obyvateli přivolaní policisté zase odjeli, když jim budovatelé ukázali jakési lejstro, údajně od magistrátu. Přizvaná televize se rozloučila s tím, že si věc musí nejprve ověřit na magistrátě. Inu, zpravodajství holt muší bejt objektivní. Jinak řečeno, vysílat lze pouze vrchností povolené informace. Fakt, že nejsou splněny elementární požadavky na stavbu, tedy předcházející stavební řízení, včasná informace občanů a hlavně po celou dobu stavby vyvěšené stavební povolení, nikoho nezajímá.

Tato předehra jasně ukazuje, co obyvatele, občany a voliče čeká. Například při silovém prosazování kreténského řešení rozšíření parkování v Bellušově ulici na úkor zeleně. Ale proč se divit. Zkorumpovaným úředníkům, stejně jako takzvaně voleným zástupitelům ( světlé výjimky prominou ) je srdečně jedno jak neskutečně blbé to řešení je, stejně tomu nerozumí. Co je ale pro ně důležité, a čemu rozumí, aby to bylo hodně drahé, a tím pádem se dalo hodně trhnout do soukromých kapes a stranických kas prázdněných volebními kampaněmi. Konečně, i to vytěžené dřevo se hodí.

 

 

A již tu máme odpovědi státní správy i samosprávy. Nikdo nic neví, jeden se vymlouvá na druhého, věc se šetří. Bezmocní a slepí, jak ta májová koťata. Že se žádný viník, nenalezne začíná být stále více zřejmé. Zajímavé ale je, že na obyčeného občana si došlápnout dovedou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!