Memorandum k jednání 28.12.2010

13.01.2011 07:41

Úředníci nepochopili naši snahu o transparentnost investice v řádu desítek milionů, a snažili se nás za pomoci projektanta pouze přesvědčit, že jimi vybrané řešení je nejlepší. Svá tvrzení ovšem naprosto ničím nedoložili. Naše základní otázky proto zůstávají i nadále nezodpovězeny:

1. Jaká je lokální potřeba parkovacích stání?

2. Nakolik efektivně bude tato potřeba naplněna?

3. Proč je zvolen nejdražší způsob založení?

4. Proč není uvažována varianta podílu občanů na investici?

Úplně zbytečné však jednání nebylo. Dozvěděli jsme se, že stavba má stát 30 milionů. Pro 99 aut je navržena proto, aby se nemuselo dělat ohlášení EIA. Předložili jsme několik náčrtů vycházejících z okolních realisací. Požádali jsme o cenové vyjádření variantních řešení.

Dobrému úmyslu úředníků lze věřit. Pod dojmem průběhu investice nedávno realisovaného parkoviště v Jánského ulici na takzvané navážce, kde byla navržená stavba předražena pětinásobně, se ale nemůžeme zbavit pochybností ohledně kvality zadání, které doširoka otevírá korupční prostor.

Naše dosavadní poznatky jsme shrnuli do níže uvedeného memoranda. Toto jsme předali úředníkům. Věříme že naši snahu o otevřenost a zapojení občanů do rozhodování o utrácení jejich peněz pochopí a hlavně realisují. Že se stavbou za 30 milionů budou zabývat  investiční a dopravní komise a jejich jednání bude pro občany přístupné. Že nebude záležitost odbyta slovy pana bývalého místostarosty "že se přece nebude bavit s každým". A také, že celý vývoj investice radnice občanům zpřístupní v občanech placených mediích, a nikoli že se opět dočkáme prohlášení bývalého tiskového mluvčího "to bychom nepsali o ničem jiném".

Memorandum jednání z 28.12.2010 zde:   Memorandum

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!