Na zastupitelstvo už se zase vyplatí chodit

19.03.2011 19:53

Nebývá zvykem aby dva články vedle sebe byly v rozporu. Vedle umístěný komentář je, pokud rozluštíte jinotaje a nadsázky, pravdivý pro první část jednání. Potom jsem bohužel musel odejít. Takže jsem přišel o ty nejdůležitější části, kdy nová, skutečná oposice připravovala pro modro-oranžovou povolební kliku serii horkých lázní.

Formálně se pro občany situace příliš nezměnila. Povolený limit tří minut na vyjádření zůstal, a začátek jednání v 10 hodin dopoledne je pro občana ještě méně dostupný než dříve ve 14 hodin odpoledne. Zde je k otevřenosti radnice nutné udělat ještě mnoho kroků.

K lepším stránkám současného zastupitelstva nesporně patří vystupování oposice, která přednáší fundované a pro občanský život přínosné návrhy. To, že jejich návrhy jsou šmahem zamítány, svědčí o bezradnosti povolební kliky. Je jenom otázka času kdy oposice usvědčí současné vedení z toho, co je každému dávno jasné, ale nemůže to dokázat.

Nyní nastal čas, kdy si už občané nemusí nechat všechno líbit. Už začíná mít smysl obrátit se na zastupitele s dlouhodobě neřešenými problémy. Hlasovací parní válec v zastupitelstvu sice ještě stále funguje, ale už je tam nejméně třetina zastupitelů, kteří zastupují občany a nikoli podivná mocenská uskupení typická pro vedení radnice. Jak brzy přijde čas vyzvat vládnoucí kliku aby odešla za svými pravými chlebodárci, záleží hlavně na aktivitě občanů, tedy každého z nás. Reformování není možné, protože podle dosavadních zkušeností není vládnoucí klika schopná své působení chápat jako práci ve službě občanům za jejich peníze.

Doporučujeme proto číst zápisy jednání zastupitelstva a podporovat ty zastupitele, kteří pracují pro občany. Dávat jim náměty a žádat po nich přednesení svých oprávněných požadavků.

            Z dosud uváděných témat lze uvést nesmyslně vysoké náklady na lokální televizi, funkce a náklady rekreačního střediska Kozel, 200 milionů utracených za rekonstrukci KD Mlejn, téměř 6 milionů ročních nákladů na funkci KD Mlejn v době kdy byl přestavován, 250 milionů svěřených známé firmě Key Investments, a mnohé další. Číst níže uvedené zápisy jednání je minimum. Mnohem důležitější je dojít na zastupitelstvo a vyřknout požadavky občana – zaměstnavatele.

Zapisy ze zasedani

            Ještě bych se lehce zmínil o podrážděné rekci vedení radnice na dotaz, kam se podělo ušetřených 28 milionů při stavbě parkoviště na navážce v Tlumačovské ulici na Velké Ohradě. Ať si tvrdí vedení radnice cokoli, pouze a výhradně Občanská sdružení odhalila připravený tunel na 35 milionů.  Parkoviště potom bylo postaveno za 7 milionů, což je za 88 míst stále hodně, ale již přijatelné. Uvádím tento případ hlavně proto, že podobná akce je připravována v Klausově ulici, rovněž na Velké Ohradě. Bližší v zápisu jednání zastupitelstva 9.3.2011 a na našich stánkách v rubrice „Akce“. Občané jsou srdečně zváni na územní projednání. Přijďte! Jde o Vaše peníze!

Projednání parkoviště Klausova

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!