Nad Blankou svítá

17.03.2015 03:56

Metrostav učinil matičce Praze zajímavou nabídku. Blanku dodělá se vším a za vše. Ještě se nevyjádřil co za to bude chtít, a už vypukl jásot převeliký. "Hrdinný rytíř Metrostav kvačí zachránit pannu Blanku".

Skeptický občan se ptá. Cože se tak najednou rozhodli tunel dokončit a zlatonosnou slepičku zabít?  Inu, konkurenční boj. Zlatonosná slepička už neponese, ale těch pár připravených vajíček stojí za pokus o vyřazení konkurence a dohledu. Občané i vůdce jsou pobouřeni:  Hitler, Blanka usw.

Investor si, problematiky stavebnictví neznaje, docela rozumně najal hlídacího psa. Ten roky ležel v boudě a žral co se mu předhodilo. Nyní ovšem, když mu hrozí, že bude pohnán k zopovědnosti, nejspíš zaštěká, ba i zuby vycení. Nakonec se může i vzteknout a někoho pokousat.  A vzteklá slina by mohla dopadnout i na cnostného rytíře. Někdo někde by se třeba i mohl probrat z mrákot a nazřít, že právě onen rytíř bez bázně a hany je tím hlavním dodavatelem stavby už nyní. Čacký rytíř nyní stavbu rád dokončí. Hlídacího psa mu netřeba.

Můžeme se dočkat zajímavých obratů. Třeba se zjistí, že projektant by musel dlouho hledat, aby našel kabely do suchého prostředí. A že tak pilný nebyl.  A že tedy stačí vyfénovat a případně ošmirglovat zkorodované spoje. Zaúčtuje se ovšem kompletní výměna, s ohledem na požadovanou kvalitu a rychlost alespoň dvakrát. Polomrtvý hlídací pes bude mít dost starostí svých, než aby alespoň zaňafal. Pokud ovšem ještě vůbec bude ve službě.

Do městské kroniky se učiní krátký zápis, že v čase náramně kratším stavby Svatovítské katedrály, byl konšely pražskými ku prospěchu lidu obecného tunel převeliký zřízen.

Aktualita. Rozuzlení se bílží. Jestlipak jsme to neříkali?   Aktuálně 7.4.2015

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!