Návrh na odvolání hazardérů podán!

02.06.2011 16:02

  Takto podáno na radnici dne 31.5.2011

              Občan Ing. Aristidis Skondrojanis podal, dne 31.května 2011 jménem 448 na přiložených podpisových arších dosud podepsaných občanů, požadavek na projednání návrhu na odvolání všech osob zodpovědných za vyvedení peněz Prahy 13 přes firmu Key Investments do pochybných investic, z jejich funkcí.

            Uvedené peníze získané prodejem obecních bytů byly nepochybně majetkem občanů, neboli veřejnosti. Osoby spojené z jejich ztrátou se proto dopustily nezodpovědného nakládání s veřejným majetkem.

            Návrh na projednání odstoupení nezodpovědných zodpovědných osob není novinkou. Tento návrh byl podán paní zastupitelkou za stranu zelených již na mimořádném zasedání zastupitelstva dne 12.dubna 2011. Byl ovšem, pomocí velmi zvláštního právního výkladu, anulován. Zastupitelstvo, ačkoli je nejvyšším obecním správním orgánem si tento políček nechalo líbit, a záležitost proto projednána nebyla. Nelze očekávat, že by se našlo 12 statečných zastupitelů, kteří by návrh na projednání podali znovu. Proto občané museli vzít případ do svých rukou.

            Požadované projednání má dvě části. Jednak je to určení zodpovědných osob. Pravděpodobně se k zodpovědnosti opět nikdo nepřihlásí. Bude proto třeba postupovat vylučovací metodou. Ve druhé části se jedná o odstoupení v první části určených osob z funkcí. Ani tato fáze nebude bez problémů. Jistě bude zase operováno s nehlasovatelností a podobnými výmluvami.

            Svým způsobem je tento případ opravdu nehlasovatelný. Jedná se totiž o otázky zodpovědnosti a svědomí. O těchto abstraktních pojmech je opravdu těžko hlasovat. Abstraktní pojmy mají ovšem konkrétní důsledek. Je to ztráta 200 milionů korun, v lepším případě snížená o již takzvaně vrácených 100 milionů. O způsobu potrestání za majetkovou ztrátu již ovšem hlasovat lze. Hlavně je třeba osobám, které dosud nebyly schopné pro sebe vyvodit jedině možný důsledek, totiž odstoupení z funkcí, zabránit v pokračování jejich škůdní činnosti.

            Sbírání podpisů potřebných k zařazení požadavku do projednání bylo vlastně takovým malým sociologickým průzkumem. Podíl počtu oslovených a podepsaných občanů svědčí o mínění voličů naprosto odlišném od výsledku komunálních voleb. Tedy o míře jejich zmanipulování.

            Pokud zodpovědné osoby chtějí brát své odvolání z funkcí úkorně, nechť je jim útěchou že nevděční občané dostatečně neocenili jejich snažení. Nevděční občané, kterých je nepochybně více než 50 %, se s tím budou muset nějak vyrovnat.

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!