OC Lužiny - nyní i věžáky

23.09.2013 15:43

U této stavby je nutno říci, že byly překročeny běžně užívané praktiky používané proti občanům. Například obejití územního řízení pomocí takzvaného „autorizovaného inspektora“. Pozoruhodný je postoj vedení radnice která  tvrdí, že o žádné stavbě neví, současně vyslovuje rozhořčení nad tím jak byla investorem podvedena, a přitom plamenně obhajuje všechny kroky investora.  

Spolek občanských sdružení sleduje stavbu OC Lužiny od jejího vzniku. V lednu 2013 svolal na toto téma veřejnou konferenci. Letošní květnová demonstrace se rovněž týkala hlavně této kontroversní stavby. Informace jsou níže na těchto stránkách.

Nyní se na veřejnost provalil hlavní účel této stavby. Totiž postavit tři stovky bytů pro asi tisícovku obyvatel. Informace jsou na portálu EIA PHA880. Spolek OS Prahy 13 a jiné organizace vypsaly veřejné petice. Podrobné informace zde:  Spolek OS Prahy 13

Vedení radnice svolalo 19.9.2013 mimořádnou radu, ze které vyplynulo že jsou tedy jako taky proti:   Rada190913

Namitky OS

Petice - Zastavte výstavbu na Lužinách

Petice - Vyzva zastupitelum

Problém jsme ventilovali již v pondělí 16.9.2013 na druhém setkání občanů s architekty pracujícími na podmínkách přípravy metropolitního plánu. Tito architekti totiž už stihli zapracovat věžáky u OC Lužiny do svých návrhů. To probudilo i ty občany, kteří se dosud o věc nezajímali.

Investor se zaštiťuje samotným hlavním architektem Ivo Obersteinem, a tvrdí že výškové stavby na sídlišti měly být od začátku, ale že je tehdejší technologie nedovolovaly. Problém ale není ve výškových stavbách. Problém je v přehuštěnosti sídliště, které bylo o polovinu zahuštěno již za minulého režimu. V zahušťování se dále pokračuje s příslušnými doprovodnými jevy. Máme tedy nejvyšší hustotu obyvatel v republice a nejvyšší kriminalitu. Zato školek a škol nemáme ani tolik, kolik bylo plánováno za socialismu. O domovech pro seniory ani nemluvě. Kapacita metra je rovněž vyčerpána. Jak to vypadá s automobily vidí všichni, i nemotoristé, z oken. Výjimkou jsou placení úředníci a funkcionáři, kteří tradičně nevidí nic, natož aby něco dělali.

Prostě chybí či kolabuje infrastruktura, a developerský způsob staveb ji nazajišťuje. Přibližně platí, že na jednu korunu investovanou do bytového domu je třeba dát tři koruny do vybudování infrastruktury. Pokud je nedá developer, a zatím tak žádný nečiní a činit nehodlá, musí je  dát obec. Jedná se tedy vlastně o loupež veřejných prostředků.

Podporujeme SNOP 13 - Sdružení nezávislých občanů Prahy 13, které bude kandidovat v komunálních volbách v roce 2014 do zastupitelstva městské části Praha 13       www.snop13.cz
Sledujte prosím Vaši úřední desku:            Územní řízení na Praze 13

 

 

 

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!