Peníze nesmrdí

19.10.2012 07:55

Zajímavá témata nám předkládá redakce STOPu. V listopadu položí zastupitelským klubům otázku, co dělat s penězi vybranými od provozovatelů hazardu. Z otázky vyplývá, že těch peněz je už tolik, že státní správa už neví co s nimi. Napadá mě přípodoba státní správy k pilným mravenečkům, kteří pěstovali mšice, aby jim mohli lízat sladkou šťávu ze zadků. Šťávy plno, huby zalepené. Ani si nevšimli, že mšice zatím sežraly veškerou úrodu.

Peníze nesmrdí! To prohlásil jistý Titus Flavius Vespasianus, povoláním císař římský. Po něm to v různých modifikacích opakují všelijací potentáti. Dávají tím najevo, že kradení je legální, pokud z toho oni něco taky něco mají. Peníze z hazardu jsou nejenom smrduté, ale taky pěkně špinavé. Tak špinavé, že se dají vyprat snad jenom přes veřejné instituce.

Tomu starému císaři šlo pouze o daně ze záchodků, tedy z vykonávání přirozené lidské potřeby. Našim mocipánům jde o peníze z hazardu, který přirozenou lidskou potřebou není. Musí být proto s pomocí všech zúčastněných darebáků lidem vnucen. Pomocné prostředky jsou pohotově po ruce. Dealeři dodají drogy, stát sociální dávky, úřady povolení, a může se to rozjet. O zisky se pak spravedlivě podělí. Peníze pěkně šustí v rukou, žádný smrad, žádná špína. I přičichnout nám dají. Že nesmrdí, že přece vůbec nesmrdí?

Jak komu, vážení.

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!