Pražané jásají, budou PSP

17.05.2016 16:46

            Je velmi smutný fakt, že v době informační exploze lze pohodlně udržovat téměř všechny obyvatele hlavního města v nevědomosti. Pochopitelně, mohou si za to občánci sami. Nezajímají se. Protože koho zajímají nějaké Pražské stavební předpisy? Dokonce ani ty, co něco hodlají stavět. Na to mají najmuté projektanty. Jediní, které takové předpisy zajímají, jsou investoři a hlavně pak jejich vrcholně odpudivá forma, která se nazývá developeři. Tito využili příležitost, a nechali si napsat vlastní stavební předpisy. Pochopitelně takové, aby mohli ta obludná skleněná pekla stavět co nejlevněji.

            V Praze nyní vlastní auto 58,4 % obyvatel. Pokud k tomu přičteme jejich rodiny, tak téměř všichni. Kdyby byla tato většina poctivě informována, že jedním z hlavních důvodů nedostatku parkovacích míst je benevolence pražských stavebních předpisů, které developerům umožňují budovat u novostaveb pouze dvě třetiny potřebných parkovacích stání, přestali by popojíždět po sídlištích v bezvýsledné snaze o zaparkování. Místo toho by se odebrali na magistrát za účelem defenestrace tvůrců a schvalovačů Pražských stavebních předpisů.

            Poctivého jednání ani informací se od současné garnitury magistrátu občané patrně nedočkají. V tom konšelé pečlivě dodržují tradice.  Od srpna 2016 hodlá magistrát spustit nové Pražské stavební předpisy (PSP). Je to nesystémový přílepek ke stavebnímu zákonu. Odborníci ( Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ) jsou proti.  PSP jsou v rozporu s celostátními vyhláškami a normami. Hlavně jsou však pro život občanů v hlavním městě jednoznačně škodlivé. Téměř nikomu to ale nevadí. Protože nic neví.

Pokoušíme se o dialog s magistrátem:

 

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!