Residence Nové Stodůlky

07.12.2009 22:28

Developery podněcuje každý zbývající kousek zeleně k zabetonování. Zeleň východně od stanice metra Luka označili jako nehodnotnou a tudíž velmi vhodnou pro odstranění a komerční využití vyklučené plochy. Úřady a naše takzvaná samospráva takovému záměru horlivě přikyvují, protože nějaké potřeby území a občanů kteří na něm žijí, už je po jistou dobu z jistých důvodů nezajímají.  V nejlepším případě se opět dočteme v radniční hlásné troubě nazývané STOP v rubrice pana starosty s telefonem u ucha, že si přece developer může na svém pozemku dělat co se mu zlíbí. Patrně i vystrkovat na občany zadní část těla. 

Pan starosta bude mít pravdu, pokud si to občané nechají líbit. Proto je třeba zakládat Občanská sdružení a plnohodnotně pak ( ve smyslu stavebního zákona ) vstupovat do stavebních řízení. Pokud se nám, občanům, něco nelíbí, musíme to dát hlasitě najevo. Je třeba si uvědomit, že množina úředníků a držitelů pochybných mandátů sedících na radnici nás nezastupuje a že, pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme si pomoci sami. 

Konkrétně akce Residence Nové Stodůlky je nyní ve stadiu podvodného procesu EIA ( PHA660 ), který má občany oblbnout, že všechno je v pořádku, neb to tak odborníci vyhodnotili. K tomuto procesu jsme podali připomínky o jejchž ohlasu si neděláme žádné iluse. Hlavní možnost ovlivnění nastane při brzkém řízení o územním rozhodnutí. V současné době je jakési předkolo   Oznameni stavebniho uradu , ve kterém developer žádá úřady o výjimku z tzv. OTPP ( Obecné podmínky pro výstavbu v hl. m. Praze ),  což jsou minimální požadavky, které musí v zájmu zachování odpovídajícího životního prostředí obyvatel, stavebníci dodržet.  Do hlavního kola, kterým bude územní řízení, by již měli občané vstoupit jako dobře informované a funkční Občanské sdružení. Založit OS je proces, který trvá asi měsíc, času proto není nazbyt. Jsme připraveni poskytnout naše zkušenosti.

Informace o chystané výstavbě Residence Nové Stodůlky naleznete zde: Nove Stodulky

Připomínky k EIA PHA660 jsme podali za Spolek OS Praha 13 dne 20. září 1990:   Nove Stodulky - Pripominky k EIA

Námitka k povolení výjimky z OTP za OS Bellušova podána dne 11.12.2009:   Namitka k OTP 111209

Kontakt na příslušné Občanské sdružení Zelené Lužiny:   www.zeleneluziny.cz

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!