VIC Lužiny opět na scéně - aktuálně

25.11.2012 05:10

Stavební úřad nám oznámil, že investor VIC ( Vzdělávací a Inovační Centrum ) do češtiny přeloženo - administrativní budova firmy Syntea se školicím střediskem, požádal o prodloužení platnosti územního rozhodnutí. Tentokrát, ačkoli se ten úřední úkon jmenuje projednání, žádné projednání se konat nebude ( to jsou paradoxy pane Vaněk ). Nicméně máme možnost podat námitky a připomínky písemně, respektive připomenout všechna darebáctví která nám byla pod rouškou stavebního řízení předkládána. Je to krádež pozemků určených závaznou částí územního plánu pro stavbu gymnasia,  neskutečné poddimensování parkovacích stání, smrad z kotelny v rozporu s energetickým zákonem, dopravní napojení cestou předpokládaného nejmenšího odporu na úkor obyvatel Bellušovy ulice, hluk z klimatizačního zařízení na střeše objektu. Lhůta pro naše podání končí ode dneška, tedy od 25.11.2012, za 15 dnů. Proto neváhejte a konejte. Buďte si jisti že pro Vaše zájmy kromě Vás samých a OS Bellušova ulice nikdo nic neudělá.

Oznámení stavebního úřadu zde:  Prodloužení UR pro VIC Lužiny

Developerskou zástavbou na ploše veřejného vybavení, navíc s přesně definovanou veřejně prospěšnou stavbou jsou poškozovány zájmy občanů. Proto jsme se rozhodli oslovit naše zastupitele otevřeným dopisem:  VIC Lužiny - Otevřený dopis.pdf (26,6 kB)

Obec se o svoje občany dle již více než dvacetileté tradice nezajímá. Občané se za svá práva musí brát sami. Napsali jsme námitky k prodloužení územního rozhodnutí. Najdete je zde: Námitky_OS_k_VIC_051212.pdf (50,3 kB)

Stavební úřad přes naše námitky, protože pro delevelopery učiní cokoli, prodloužení územního rohodnutí vydal:   Prodlouzeni UR VIC Luziny              My máme lhůtu přibližně do konce ledna k podání odvolání. Je smutné, že se musíme bránit sami, volené orgány mají patrně jiné starosti.              Nebo snad zájmy?

Podali jsme odvolání. Stavební úřad o něm informuje na úřední desce:  Vyrozumneni o podanem odvolani VIC

Aby se už nemohla opakovat darebáctví na způsob VIC Lužiny, je nutné aby v zastupitelstu zasedli autentičtí občané. Občanská sdružení Prahy 13 vygenerovala politické hnutí s názvem Sdružení Nezávislých Občanů Prahy 13, ve zkratce SNOP13. Podrobnosti najdete zde:  www.snop13.cz

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!