Volební lístek

29.09.2014 02:18

         Stojíte nad urnou a třese se Vám ruka? Nemusí. Ruka je ovládána myslící hlavou která si také pamatuje. V minulých volbách bylo dobré cokoli proti modré totalitě. Ta nyní sice pokračuje, ale v oslabené formě. Demokratizace ale neznamená demokracii. Volební sliby neznamenají nic. Rozhodující je co dotyční dělali a budou dělat. Nelze vyčítat novým uskupením, že nic neudělali. V nových uskupeních jsou však většinou docela známí lidé. U těch lze hodnotit. Jejich hodnocení dopadá, jak jinak, mizerně.

         Komu paměť neslouží, tomu stačí jen se rozhlédnout, a odhadnout kolik je po ulicích plakátů. A pokládat si jednoduché otázky. Kolik ty plakáty stály a kdo je platí? Jiistý téměř doživotní a možná i dědičný starosta se dívá ze skoro všech sloupů. A přitom je jeho věrná Strana zadlužená až po uši. A sám prohlásil že na kampaň ani na dluhy nic nedal. A že je zvyklý, že se Strana nějak sama financuje ( Press klub radia Frekvence 1 - 20.09.2014 17.00 ). Občany a vyšetřovací orgány by jistě zajímalo, jak se financuje, a zda z této činnosti platí daně.

           Položme si třeba otázku jak se dotyčný dosud angažoval v developerských územních řízeních ve prospěch obce. Zjistíme, že nijak. Za aktivní účast pochopitelně nemůžeme považovat například prohlášení pana starosty,  že se mu to taky nelíbí, ale že proti tomu nemůže nic dělat.

           Aktivní a často účinnou práci dělají pouze občané prostřednictvím občanských sdružení a spolků. Tato sdružení vygenerovala celopražské občanské hnutí SNOP ( Sdružení nezávislých občanů Prahy ). Členění je podle městských částí, Na Jihozápadním městě tedy máme označení SNOP 13.

         Pokud máme něco slíbit, můžeme slíbit pokračování naší činnosti. Jako jediní na Praze 13 se zúčastňujeme developerských stavebních řízení. Podáváme návrhy a odvolání, soudíme se. A vyhráváme. Například Západní město, stavba VIC Lužiny, stavba LIDL na Velké ohradě a jiné. Většina developerů již pod tímto tlakem nyní volí správnou cestu předchozí transparentní dohody s občany naším prostřednictvím.

         Položme si ještě jednu otázku. Jsou developeři takoví blázni aby si kupovali parky a plochy pro školy? Nejsou, protože si dopředu na radnicích dohodnou jim vyhovující změnu územního plánu. Radnice pak mlží jako že se jim to nelíbí, a tak dále, jak už to známe…

         Jsme rozhodnuti takovým praktikám zabránit. Strany, jakékoli barvy a vyznání, uskupení sestavené z lidí opustivších potápějící se strany, a partaje založené na komerční bázi, nic pro lidi nedělaly a dělat nehodlají. Hodlají udělat bizarní koalice ( například Zelení, Piráti a Developeři )  a v zavedených korupčních praktikách pokračovat ( ODS ruku v ruce s ČSSD ). Nevolte je!!! Volte ty co něco udělali a dále budou dělat. Volte sami sebe, volte sousedy, volte SNOP!!!

        Volební lístek není poukázka na štěstí. Je to možnost jak může občan sám pro sebe něco udělat!

Volební bulletin Sdružení Nezávislých Občanů Prahy 13 zde:  BulletinSNOP

Kdo nežijete v Praze 13, jistě najdete ve Vašem volebním obvodu svůj vlastní SNOP a samozřejmě i celopražský. Jsou to snopy plné dobrého zrna. Nevolte už dávno vymlácenou politickou slámu.

Naše kandidáty a podrobnosti najdete na adrese:  www.snop13.cz

Celopražská kandidátka je na adrese:  www.snop-praha.cz

Lídr kandidátky SNOP na magistrát v českém rozhlasu:  Debata v CRO+

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

Vraťte radnici občanům!!!